Хърватия с нова победа на Световното в Испания

Националният отбор на Хърватия записа втора поредна победа на Световното първенство, което се провежда в Испания, след като в среща от група В се наложи над Аржентина с 90:85.

Най-резултатен за шахматистите беше Крунослав Симон с 18 точки, а Боян Богданович и Дарио Шарич добавиха по 16 точки за успеха.

Луис Скола беше над всички в състава на Аржентина, след като отбеляза 30 точки и овладя 9 борби, а Факундо Кампаци и Андерс Носиони приключиха съответно с по 13 и 11 точки.

Хърватите започнаха по-концентрирано двубоя и поеха лидерството от самото начало. Преднината на Симон и компания достигна до осем точки след близо пет минути игра, като тази разлика се запази до края на първата четвърт – 28:20. До почивката баскетболистите на Аржентина се съвзеха и бързо стопиха пасива си до две точки след отлични изяви в защита и няколко безответни успешни стрелби на Скола, но в самия край съперникът им отново използва по-добре шансовете си след първите две части Хърватия водеше с 46:40.

Аржентина поведе за първи път в мача в началото на третия период след серия от 7:0, с което интригата в мача се завърна с пълна сила. В следващите няколко минути играта вървеше кош за кош, но отново в заключителните моменти на частта триото Зорич-Томич-Антич се развихри, с което се стигна и до най-голямата разлика в мача до този момент – 75:63.

В последните десет минути аржентинците дадоха всичко от себе си, за да се върнат в мача и да търсят обрат, но силите им стигнаха само да стопят разликата до пет точки, като последния съдийски сигнал прозвуча при 90:85 в полза на Хърватия.