Съдийска грешка лиши Бастия от победа в Бордо

Отборите на Бордо и Бастия завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на Лига 1. Корсиканците дори могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като водеха в резултата до 78-ата минута, а малко преди изравнителния гол съдията не отсъди дузпа и червен картон за играч на домакините, който спря топката с ръка на голлинията. Арбитърът Фреди Фотрел обаче не видя добре ситуацията и не взе правилното решение.

Бастия откри резултата в 18-ата минута, когато Флойд Айте свали топката към Гаджи Тало, който я прати в мрежата с мощен шут. След попадението жирондинците имаха териториално превъзходство и можеха да стигнат до изравняване, но вратарят на Бастия Алфонс Ареола бе на мястото си при опасните ситуации.

В 75-ата минута дойде най-спорната ситуация в мача, когато Айте преодоля вратаря на Бордо Седрик Карасо и стреля към вратата, където обаче Никола Палоа изби с ръка от голлинията. Действията му обаче не бяха забелязани от съдията и така гостите бяха ощетени. Съвсем скоро домакините стигнаха до изравнителен гол. Мариано намери в наказателното поле Диего Ролан, който се обърна и прониза Ареола за 1:1. До края на мача ново попадение не падна и двата тима поделиха точките.

Така след три поредни победи от началото на шампионата Бордо направи първа грешна стъпка в новото първенство на Франция. Въпреки това жирондинците остават на първа позиция с десет точки. Бастия пък е с пет и за момента заема 13-о място.