Силен Берое свали Лудогорец на земята (видео)

Лудогорец и Берое завършиха 1:1 след здрава битка в последен мач от седмия кръг на "А" група, който се игра в Разград. Срещата бе доста динамична, а за изпуснатата победа би трябвало повече да съжаляват гостите от Стара Загора, които на няколко пъти изпуснаха изгодни положения за гол в ключови моменти.

Именно заралии откриха резултата с попадение на Селим Керкар, но Александър Барт изравни в средата на втората част.

И в този мач треньорът на разградчани Георги Дерменджиев излезе с част от резервите, най-вече в отбрана, което не се оказа много добър ход, за разлика от предишни срещи като тези срещу Локо Пд и ЦСКА.

Домакините можеха да открият резултата още в седмата минута, но Юнес Хамза изпусна дузпа. Тя бе отсъдена за спорно нарушение на Ковачевич срещу набралия скорост Мисиджан, след което Станислав Тодоров посочи бялта точка. Зад топката застана Хамза, но Макенджиев хвана неговия шут.

Заралии отговориха с опасна атака в 13-та минута, когато след центриране отдясно Джоман стреля с глава, но покрай дясната греда на Владо Стоянов. Три минути по-късно Елиаш да Силва шутира от границата на наказателното поле, но топката отново излезе в аут.

В 18-та минута Мисиджан отправи силен удар, но Макенджиев спаси.

Така се стигна до 22-та минута, в която добрата игра на гостите се увенча с успех. Елиаш да Силва изведе отлично Керкар сам срещу Стоянов и след добър шут по земя халфът реализира под плонжа на домакинския страж - 1:0 за Берое.

Последваха два изстрела на Мисиджан и Ешпиньо, които не затрудниха Макенджиев. От своя страна Берое можеше да вкара втори гол в 34-та минута, когато Мапуку бе изведен сам срещу вратаря, но шутира слабо и Стоянов без проблем спаси.

В началото на втората част играта отново бе равностойна. В 57-та минута Димо Бакалов стреля с глава, но над напречната греда.

В 64-та минута гостите осъществиха брилянтна контраатака, след която Макупу се откъсна от центъра на терена сам срещу вратаря, стреля мощно, но нацели напречната греда. Топката попадна в краката на Венци Христов, който шутира, но този път Стоянов спаси.

В 68-та минута Берое извърши поредно нарушение пред наказателното си поле. Последва центриране на Абало, което намери непокрития Барт, който след изстрел с глава изравни.

Три минути по-късно Анисе стреля с десния крак, но Макенджиев спаси. Малко преди това Мапуку за пореден път надбяга отбраната на домакините, но в края на своя спринт си поведе твърде дълго топката и тя попадна в ръцете на Стоянов.

След тази ситуация таранът на заралии поиска смяна и след неговото излизане Берое отстъпи инициативата на своя съперник.

В 77-та минута Лудогорец като по чудо не осъществи пълен обрат. Марселиньо изведе резервата Кишада сам срещу вратаря, но нападателят не успя да реализира, стреляйки в крака на Макенджиев.

Три минути по-късно играчите на Берое отново изпуснаха Барт, този път след центриране от корнер, но за техен късмет защитникът стреля покрай дясната греда.

И когато срещата вървеше към равенство, дойде 90-та минута, в която Берое изпусна невероятно положение за втори гол. Тогава Димо Бакалов стреля с глава от 5-6 метра, Стоянов не мръдна, но за негов късмет топката излезе на сантиметри покрай лявата греда.