САЩ започна защитата на титлата си с разгром

Световният шампион САЩ стартира защитата на титлата си с разгромен успех над Финландия. Янките тотално обезличиха европейския си съперник и надиграха финландците по всички показатели, за да стигнат до изразителната си победа - 114:55.

Това бе първа среща между двата тима в историята, а играчите на Майк Кжижевски се погрижиха да оставят печални спомени за скандинавците от дебютния двубой между двете страни.

Първата четвърт на срещата в Билбао бе сравнително равностойна, но все пак американците взеха контрол над мача и поведоха с 31:16 след 10 изиграни минути. Втората част обаче се превърна в истинска катастрофа за Финландия и европейския тим реализира едва две точки за 10 минути игра, за да се стигне до 50:18 на полувремето.

Американската доминация продължи и през третата четвърт на двубоя, в която Дерик Роуз, Кайри Ървинг и компания увеличиха преднината си до 79:39.

САЩ продължи да изнася истинска офанзивна лекция, а финландците така и не успяха да преодолеят страха си и загубиха със 114:55.

Клей Томпсън наниза 18 точки, Антъни Дейвис се оттегли със 17, а Дерик Роуз вкара 12.

За Финландия Петери Копонен и Шон Хъф вкараха по 12.