Лориен разби Гинган в дербито на Бретан

Отборът на Лориен победи Гинган с 4:0 в дербито на Бретан от четвъртия кръг на Лига 1. "Мерлузите" вкараха всичките си голове през втората част на мача, когато точни бяха Бенжамен Жано, Джордан Аю и на два пъти резервата Валентен Лавин. С успеха си днес Лориен събра седем точки от първите си четири мача и показва, че напускането на дългогодишният наставник Кристиян Гуркюф не се отразява поне до този момент. Носителят на Купата на Франция Гинган пък остава с три точки.

Ланс победи с 4:2 Реймс, въпреки че губеше с 0:1 до самия край на първото полувреме. Аиса Манди откри за гостите, но в средата на първата част Принс Онианг бе изгонен за грубо нарушение срещу Лалайна Номенджанахари. Вилан Сиприен изравни в 45-ата минута, а след почивката Пабло Шавария даде преднина на Ланс. Скоро Йоан Тузгар реализира дузпа и направи 3:1, но Гаетан Курте намали десетина минути преди края. Малко преди последния съдийски сигнал пък Адамо Кулибали оформи крайното 4:2 също от бялата точка.

Късен гол от дузпа донесе победа на Рен при гостуването на Каен. Ола Тойвонен бе точен малко преди края на мача. Нормандците бяха с човек по-малко почти през целия мач, след като Н'Голо Канте си изкара два бързи картона.

Нант победи с 1:0 Монпелие, благодарение на гол на Серж Гакпе в 79-ата минута, докато със същия резултат Тулуза надигра Евиан Тонон-Гайяр. Единственото попадение бе дело на Адриен Регатен от фаул.