Новак измъчи шампиона на Испания (видео)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид победи с 2:1 първенец в Сегунда дивисион Ейбар в среща от втория кръг на Примера дивисион на "Висенте Калдерон".

Домакините набързо поведоха с 2:0 след попадения на Миранда (12) и Марио Манджукич (25), но авансът им беше бързо намален в 33-ата минута, когато се разписа Абрахам Минейро.

Треньорът на "дюшекиите" Диего Симеоне не води тима си от скамейката, тъй като е наказан. Преди двубоя Атлетико получи най-сетне и шампионската си купа за миналия сезон. Играчите на Ейбар направиха шпалир и аплодираха шампионите, но на терена им дадоха солиден отпор.

През второто полувреме скромните гости продължиха да се държат достойно на терена. Петнайсетина минути преди края Ейбар дори бе близо до равенството, когато Боведа спечели единоборство във въздуха с Диего Годин, но топката облиза гредата на вратата на Атлетико.