Рома тръгна с 2:0 над Фиорентина в Серия А (видео)

Рома стартира с 2:0 над Фиорентина на "Олимпико" в новия сезон на Серия А. "Вълците" доминираха през първото полувреме, а натискът им даде резултат в 28-ата минута, когато се разписа Раджа Наинголан. През втората част "виолетовите" изравниха играта и имаха куп възможности да изравнят. Рома беше напът да изпусне победата, когато в добавеното време Жервиньо вкара за 2:0, което сложи точка на спора в този мач.

Домакините започнаха много надъхано на собствения си стадион и трайно се установиха в половината на съперника. В 28-ата минута Наинголан открадна топката при опит на гостите да я изнесат за контраатака, напредна в наказателното поле, където комбинира с Жервиньо, който отправи изстрел. Вратарят Нето отби, но при добавката Наинголан опъна мрежата му със силен удар.

Второто полувреме също започна с натиск на домакините, като положенията пред вратата на Нето се редуваха едно след друго, но до реална опасност не се стигна. Около 60-ата минута обаче ролите се смениха и Фиорентина създаде две страхотни възможности за гол. Първо удар на Иличич срещна гредата, а минута по-късно Кхума стреля отблизо, но Де Санктис отби.

В 86-ата минута стражът на "вълците" предотврати много голяма опасност пред вратата си, след като излезе и изчисти топката и така попречи на двама футболисти на Фиорентина да се озоват в опасна близост до вратата му.

И двата тима завършиха в челото в класирането през миналия сезон, но са амбицирани да подобрят представянето си през новия сезон. Засега с тази задача се справи по-добре съставът на Рома, който миналия сезон завърши на втора позиция.