Гредата лиши Мицански от победен гол

Карлсруе с Илиян Мицански в състава си завърши 1:1 у дома с Хайденхайм в среща от 4-ия кръг на Втора Бундеслига. Българският национал започна като титуляр и остана на терена до 77-ата минута, когато беше заменен. Нападателят имаше три добри възможности за гол, като веднъж дори удари гредата. Това се случи в 60-ата минута, когато той стреля ефектно от въздуха, но топката тупна върху напречния стълб. Мицански получи и жълт картон.

Адриано Грималди вкара за гостите още в 6-ата минута, а в 48-ата минута Райнхолд Ябо изравни за 1:1 от дузпа.

Карлсруе продължава да няма поражение, като към момента е с две победи и две ремита.

След този мач Мицански ще пътува към София, за да се присъедини към лагера на националния ни тим преди европейската квалификация с Азербайджан на 9 септември. Избраниците на Любослав Пенев се събират утре.