Ангола без проблеми срещу Южна Корея

Шампионът на Африка Ангола нямаше проблеми в първата си среща от Мондиал 2014 и надигра по убедителен начин Южна Корея с 80:69. Африканците бяха перфектни през първото полувреме и ограничиха съперника си до едва 18 точки за 20 минути игра, а от своя страна реализира двойно повече - 36.

Корейците направиха опит да се върнат в мача през третата част, когато съумяха да съкратят почти цялото си изоставане и да се доближат на четири точки - 52:48.

Ангола обаче не изпусна контрола над мача и в заключителните 10 минути се вдигна и затвърди успеха си за крайното 80:69.

Олимпио Сиприано и Яник Морейра вкараха по 16 точки за победителите, докато Едуардо Мингас остана с 14.

Сунхюнг Ким бе най-резултатен за Корея с 15 точки.

По-късно днес са другите два мача от група D - Aвстралия - Словения и Мексико - Литва.