Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Украйна с историческа победа над Доминикана

Националният отбор на Украйна записа историческа първа победа на световно първенство по баскетбол, надигравайки Доминиканската Република със 72:62 в първата среща и за двата тима от група С на Мондиал 2014.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, което не предложи на зрителите особено висока резултатност и се оттеглиха на почивка при резултат 27:27.

През втората половина обаче украинците наложиха своята воля и водени от натурализирания американец Юджийн Джетър постепенно се откъснаха напред в резултата и заслужено стигнаха до победата с 10 точки разлика - 72:62.

Именно Джетър бе най-резултатен със своите 16 точки. Вячеслав Кравцов добави 13 и 7 борби, а Серхий Гладир се отчете с 12 точки.

За доминиканците капитанът Франсиско Гарсия завърши с 18 точки, 4 асистенции и 3 борби. Едгар Соса пък приключи с 11 точки.

Другите два мача от група С днес са Нова Зеландия - Турция и САЩ - Финландия.