Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Все още не са решили какво ще е наказанието на Монтшо

Атлетическата асоциация на Ботсвана все още не е взела решение какво ще бъде наказанието на шампионката на 400 м от Игрите на Британската общност в Ню Делхи преди четири години Амантле Монтшо. 31-годишната състезателка беше с временно спрени права след положителен тест за забраненото вещество метилхексанамин. Монтшо даде положителна допингпроба след четвъртото си място на Игрите на Британската общност в Глазгоу през юли.

Говорителят на местната асоциация Иполокенг Раматшаба обяви пред медиите, че е имало дискусия около наказанието на Монтшо, но не е било взето решение.  Той допълни, че когато бъде взето решение, то ще бъде обявено на специална пресконференция.

Монтшо стана първата атлетка от Ботсвана, която спечели злато на Световното първенство в Дегу през 2011 г. Преди това тя беше триумфирала като шампионка на Игрите на Британската общност в Ню Делхи през 2010 г. Монтшо има и две крайни победи на 400 м в Диамантената лига.

Снимка: Getty Images/Guliver