Прокобата "Локо Пд" свърши - ЦСКА с впечатляващ разгром на "Лаута" (видео+галерия)

Прокобата "Локо Пд" за ЦСКА приключи. След четири поредни шампионатни двубоя без победа над този съперник, днес червените бяха безпощадни и разгромиха с 3:0 смърфовете на "Лаута".

Армейците, които бяха подкрепяни от около 2000 червени привърженици, отбелязаха и трете си попадения през втората част, а техни автори станаха Тони Силва, Сержио Буш и Жоан Фелипе.

В началото на двубоя червените получиха право да изпълнят два фаула около границата на наказателното поле на домакините, но Карачанаков и Кукоч не сполучиха да отбележат.

Локо Пд отговори с шут на Траянов в 13-та минута, който излезе над вратата. В 27-та минута и Маламов опита да вкара на Дивиш, но топката излезе в аут.

След половин час игра армейците направиха първата си добра атака. Тони Силва центрира отдясно, Маркиньос се размина с топката, но тя попадна в Карачанаков, който обаче стреля в аут.

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА

В 44-та минута ЦСКА създаде първата реална голова възможност в мача. Кукоч центрира отляво към Сержио Буш, който стреля с глава, но Йордан Господинов изби в корнер. След неговото изпълнение Попов имаше възможност да отбележи, но изпрати топката в аут.

Четири минути след почивката ЦСКА откри резултата. Това стори Тони Силва, който след центриране отляво остана непокрит и от 6-7 метра реализира.

В 66-та минута Дани Кики стреля отдалеч, Дивиш изби, топката бе догонена от Здравко Илиев, който я върна към резервата Карагерен, но неговият шут бе блокиран.

Само четири минути след тази ситуация гостите от София нанесоха своя втори удар. Маркиньос центрира от фаул и след великолепен изстрел с глава от трудна позиция Сержио Буш вкара втори гол за ЦСКА. Така румънецът се разписа в пети пореден двубой с червената фланелка.

Секунди след тази ситуация Тони Силва можеше да вкара още едно попадение, но не успя да преодолее Господинов, а при добавката не сполучи и резервата Луис Соарес.

В 75-та минута Локо можеше да се върне в мача, когато Дивиш сгреши в опита си да пресече извеждащ пас извън наказателното поле и подари топката на Карагерен, но шутът на пловдивския футболист от 35 метра не намери очертанията на празната врата.

Крайното 3:0 оформи резервата Жуан Фелипе в даденото от рефера продължение на втората част. Тони Силва осъществи самостоятелен пробив по дясното крило, нахлу до границата на малкото наказателно поле, но домакинската отбрана някак успя да се справи. След краткото разбъркване топката попадна в краката на Луис Соарес, който подаде към Фелипе и след точен удар по земя халфът вкара в долния ляв ъгъл на локомотивската врата.

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg