Валенсия разби 10 от Малага (видео)

Обновеният състав на Валенсия записа първа победа в Примера този сезон. След равенството срещу Севиля на старта "прилепите" разгромиха с 3:0 Малага и оглавиха временното класиране. Съставът на Нуно Санто беше максимално улеснен от гостите, които останаха с човек по-малко още в 27-ата минута, когато червен картон получи Серхи Дардер.

Малага не игра никак зле в началните минути и на два пъти Роке Санта Крус стреля встрани от вратата от удобни позиции, а стражът на Валенсия Диего Алвеш трябваше да се намесва и след шут на Хуанми. Червеният каротн на Дардер за грубо нарушение срещу Даниел Парехо обаче наруши равновесието на терена. Само четири минути по-късно Хосе Гая центрира към Пако Алксасер и той откри резултата.

В края на полувремето Уелгтон направи нарушение в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Зад топката застана Парехо, чийто удар беше спасен от карлос Камени, но при добавката халфът беше безпощаден.

Интригата изчезна окончателно в 56-ата минута след точен удар на Пабло Пиати. В оставащото време домакините намалиха темпото, а футболистите на Малага се стремяха да не допуснат още по-тежко поражение.