Блестящ Григор помете втория си съперник на US Open (видео + галерия)

Първата ни ракета Григор Димитров ни зарадва с втора поредна трисетова победа на US Open. В мач от втория кръг поставеният под №7 в схемата Димитров отнесе 83-ия в ранглистата на ATP Дуди Села (Израел) с 6:1, 6:2, 6:2. Срещата се игра на втория по големина корт на турнира от "Големия шлем" в Ню Йорк - "Луис Армстронг Стейдиъм", като продължи само час и половина.

Това бе трета победа от три мача за Григор срещу Села, въпреки че тенисистът от Израел има един успех срещу българина - 6:4, 7:6 (4),  на "Чалънджър" в Рамат Ашарон (Израел) през 2010 година. Тази победа обаче не влиза в официалната статистика. На ниво ATP Григор надиграва Села със 7:5, 6:1 в Ница (на клей) през 2012 година, а през 2013 на тревата в "Куинс" се поздравява с драматичен успех с 4:6, 6:2, 7:6 (4).

Григор вече е в третия кръг на US Open Григор започна отлично мача и спечели откриващото подаване на съперника си, след което затвърди пробива и поведе с 3:0. В четвъртия гейм Села изостана в резултата с 0:40 на свой сервис, успя да се добере до 40:40, но при четвъртия брейкпойнт представителят на Израел допусна двойна грешка и това означаваше нов пробив в полза на българския талант. В следващия гейм Димитров имаше сериозни трудности в своето подаване. Григор сякаш за кратко загуби концентрация и Села получи три брейкпойнта при 0:40. Димитров стигна до равенство, но след това сгреши на мрежата и даде нова точка за пробив на съперника си. Села имаше отличен шанс да реализира пробива, но също сбърка на мрежата. В крайна сметка, Григор измъкна гейма и поведе с 5:0. После Села сложи край на серията на българина с гейм на нула, но след това Григор със своя сервис затвори първия сет.

Григор вече е в третия кръг на US Open Вторият сет започна с пробив в полза на Димитров, но веднага след това българинът изостана с 15:40 при свой сервис. Двойна грешка на Григор при шестия брейкпойнт за Села от началото на мача донесе първи пробив за тенисиста от Израел. Още в следващия гейм обаче Григор пак осъществи пробив, като при 15:40 спечели може би най-красивото разиграване от началото на двубоя. След края на гейма Села взе медицински таймаут, тъй като имаше леки физически проблеми. Димитров обаче продължи да доминира на корта и в седмия гейм реализира нов пробив, с който поведе с 5:2. Българинът имаше три поредни точки за пробив при 0:40, Села се пребори за равенство но при 5-ия брейкпойнт тенисистът от Израел не издържа, заби воле в мрежата и геймът приключи. Скоро след това завърши и сетът, в който Села отново не бе равностоен опонент за Димитров.

Григор вече е в третия кръг на US Open В третия сет Димитров отново не остави шансове на съперника си, спечелвайки още първото му подаване в тази част. При 3:1 Григор реализира нов пробив, а при 5:2 сервираше за мача и сложи точка на спора с гейм на нула.

Григор записа 6 аса, а противникът му не регистрира нито един, като двамата тенисисти допуснаха по 3 двойни грешки. Димитров направи 28 печеливши удара и 18 непредизвикани грешки, докато Села записа 12 уинъра и 26 непредизвикани грешки.

Григор вече е в третия кръг на US Open С победата днес Димитров си осигури 90 точки за световната ранглиста и 105 090 долара от наградния фонд.

В третия кръг Димитров ще играе с победителя от двубоя между Давид Гофен (Белгия) и №32 в схемата Жоао Соуса (Порутгалия). Миналата година 23-годишният хасковлия загуби в пет сета от Соуса в първия кръг на Откритото първенство на САЩ.