Серина даде един гейм по пътя към третия кръг

Световната номер едно Серина Уилямс даде само един гейм на опонентката си Ваня Кинг във втория кръг на Откритото първенство на САЩ. Американката започна с три двойни грешки още в първия си сервис, част от които се дължаха на силния вятър в Ню Йорк, но след това намери правилния ритъм и стигна до крайния успех след 56 минути игра. "Тя така и не ми даде шанс. Серина винаги играе на толкова високо ниво, гледам я откакто бях малка. Беше нереално да се изправя срещу нея и ми беше доста трудно" - каза Кинг след мача.

В същото време сензацията на първия кръг - 15-годишната Катрин Белис, която отстрани 12-ата в света Доминика Цибулкова, приключи с участието си след загуба с 3:6, 6:0, 2:6 oт Зарина Диас (Казахстан).

Турнира напусна и шампионката от 2011 година Саманта Стоусър, която загуби от естонката Кая Канепи с 6:3, 3:6, 6:7 (8:10). Седмата в схемата Южени Бушар от Канада, която е една от любимките на публиката, продължава в третия кръг след победа над румънката Сорана Кърстя с 6:2, 6:7 (4:7), 6:4. Петра Квитова, поставена под номер 3, стана четвъртата чехкиня в третия кръг след Луцие Шафаршова, Катерина Плишкова и Барбора Захлавова-Стрицова. Квитова се наложи в два сета - 6:2, 6:4 над сънародничката си и съименничка Петра Цетковска.

1-Серина Уилямс (САЩ) - Ваня Кинг (САЩ) 6:1, 6:0
3-Петра Квитова (Чехия) - Петра Четковска (Чехия) 6:4, 6:2
Kaролина Плишкова (Чехия) - 8-Ана Иванович (Сърбия) 7:5, 6:4
11-Флавия Пенета (Италия) - Шелби Роджърс (САЩ) 6:4, 6:3
15-Карла Суарес Наваро (Испания) - Коко Вандевеге (САЩ) 6:3, 6:3
16-Виктория Азаренка (Беларус) - Кристина Макхейл (САЩ) 6:3, 6:2
Никол Гибс (САЩ) - 23-Анастасия Павлюченкова (Русия) 6:4, 6:7 (6:8), 6:3
Kaя Kaнепи (Естония) - 24-Саманта Стоусър (Австралия) 3:6, 6:3, 7:6 (10:8)