Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Германец шокира фаворитите в копието

Германецът Томас Рьолер поднесе една от големите изненади на турнира от Диамантената лига в Цюрих. След като вече веднъж изненада фаворитите с победа на диамантения турнир в Глазгоу, 23-годишният атлет хвърли нова бомба на стадион "Лецигрунд". Той препарира съперниците си още в първия опит с личен рекорд от 87.63 м. Този опит му донесе победата в Цюрих и голямата награда от 40 000 долара, гарнирана с диамант. Той си осигури първото място в крайното класиране с 15 точки. Олимпийският шампион от Лондон 2012 Кешърн Уолкот най-накрая се завърна подобаващо в сектора с второ място и нов национален рекорд на Тринидад и Тобаго от 85.77 м. Един от фаворитите за диаманта Теро Питкамяки (Финландия) остана трети на "Лецигрунд" с 85.12 м, което му донесе второто място в крайното подреждане с 10 точки.

Витеслав Весели (Чехия) и Ихаб Абделрахман (Египет) разделиха третата позиция в Диамантената лига с по 8 точки. В Цюрих Весели се нареди пети с 84.04 м, а Абделрахман остана седми с 83.62 м.

Интересна беше и надпреварата в сектора за троен скок при мъжете, където двама американци - Крисчън Тейлър и Уил Клей, се бориха за диаманта. В крайна сметка победата тази вечер и голямата награда заслужи Тейлър в шестия си опит, когато постигна 17.51 м (-0.6 м/сек). Клей остана трети със 17.39 м (-1.1 м/сек), а в крайното класиране зае втората позиция с 16 точки. Европейският шампион от Цюрих 2014 Бенжамен Компаоре (Франция) днес стигна до второто място със 17.45 м (-0.8 м/сек) и се нареди трети във финалното подреждане в дисциплината с 8 точки.

В сектора за овчарски скок при жените световната шампионка от Дегу 2011 Фабиана Мурер (Бразилия) нямаше проблеми и в последния турнир и спечели надпреварата на "Лецигрунд" с 4.72 м. Тя се поздрави и с крайната победа и диаманта с актив от 20 точки.