Още радост за България - Григор с истoрическа победа на US Open (галерия)

Първата българска ракета Григор Димитров се класира за втория кръг в мъжката схема от откритото първенство по тенис на САЩ, след като победи с 6:2, 7:6 (4), 6:2 американеца Райън Харисън. Следващият съперник на поставения под номер 7 в схемата Димитров ще e Дуди Села от Израел, който отстрани аржентинеца Карлос Берлок с 1:6, 6:3, 6:2, 7:5.

Успехът на хасковлията е исторически, защото никога до момента роден тенисист не беше постигал победа в основната схема на турнира в Ню Йорк. Самият Григор имаше три отпадания в първи кръг, но днес беше безапелационен. Григор Димитров постигна нова историческа победа за българския тенис

Димитров поведе с 30:15 в четвъртия гейм на мача, което очевидно притесни Харисън и той направи две от общо 12-те си непредизвикани грешки в първия сет, за да загуби подаването си. Българинът задържа пробива и стигна до 5:2, когато неговият американски съперник отново сгреши на два пъти, а Димитров вече водеше в сетовете на корта "Луис Армстронг".

Вторият сет започна по-добре за Харисън, който първо стигна до сервис-гейм на нула срещу Димитров, а в петия дори успя да пробие подаването на своя съперник с топка в мрежата. Харисън защити успешния гейм и поведе с 5:4, но подаването за сета не се получи и Димитров съумя да се върне в мача още с първото разиграване за пробив, в което американецът стреля извън линията. В последвалия тайбрек Харисън и Димитров направиха по един мини-пробив още в началото, но българинът беше по-силен психически и спечели сета.Григор Димитров постигна нова историческа победа за българския тенис

Първата българска ракета започна много силно третия сет и успя да спечели подаването на Харисън моментално, за да поведе с 2:0 в геймовете на собствен сервис. Американецът печеше много малък процент от разиграванията и Димитров поведе с 5:2, а в последствие той затвори мача без проблеми.

Класирането във втория кръг осигури на Григор Димитров 45 точки за ранглистата на АТП и 60 420 щатски долара от наградния фонд.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ПОБЕДАТА НА ГРИГОР ДИМИТРОВ!