Агниешка Радванска е аут от US Open

Поставената под номер 4 в основната схема Агниешка Радванска изненадващо напусна Oткритото първенство на САЩ във втория кръг. Полякинята загуби с 3:6, 4:6 срещу представителкаа на Китай Шуай Пън, като това е и втората й загуба в Ню Йорк срещу тази съперничка. През 2010 година отново в тази фаза китайката записа успех в три сета - 2:6, 6:1, 6:4.

Петата в света полякиня продължава лошата си серия в последния за сезона турнир от Големия шлем, където не е преминавала четвъртия кръг. 25-годишната Радванска поведе с ранен пробив в началото на мача, но изпусна инициативата и опонентката й се възползва от това. Пън върна пробива, след което реализира още един в откриващия сет и така излезе напред в резултата. Във втората част полската тенисистка имаше четири брейкпойнта, но не реализира нито един от тях, включително и в десетия гейм, когато китайката сервираше за победата. В крайна сметка с пробив разлика и при третия си мачбол Шуай Пън се поздрави с успеха след час и 36 минути игра. Това бе втора победа за китайката от общо пет срещи срещу Радванска.

От своя страна, 39-ата в световната ранглиста Пън очаква в следващия си мач италианката Роберта Винчи, която се наложи срещу Ирина-Камелия Бегу (Румъния) с 2:6, 6:4, 6:1.

В друг двубой от втория кръг в Ню Йорк поставената под номер 22 в основната схема Ализе Корне (Франция) се нуждаеше от 82 минути, за да отстрани Даниела Хантухова (Словакия) с 6:3, 6:3. В третия кръг французойката ще мери сили със спечелилата сблъсъка между Луцие Шафаржова (Чехия) и Сайсай Джън (Китай).

Още една поставена тенисистка отпадна във втория кръг на надпреварата. Представителката на домакините Слоун Стивънс пропиля сет преднина и загуби със 7:5, 4:6, 2:6 срещу 96-ата в света Йоана Ларсон (Швеция).