Австралийци изхвърлиха шампиона на азиатската ШЛ

Защитаващият титлата си Гуанджоу (Китай) отпадна на четвъртфиналите от азиатската Шампионска лига по футбол. Китайският тим победи в реванша с 2:1 Уестърн Сидни Уондърърс (Австралия), но след загуба с 0:1 в първия мач напуска надпреварата. Уестърн Сидни Уондърърс се класира за полуфиналите след общ резултат 2:2 и заради отбелязан гол на чужд терен.

Уондърърс е първия отбор от Австралия от 2008 година насам, който достига до полуфиналите след Аделайда Юнайтед. Италианският наставник на китайците Марчело Липи беше наказан за двубоя заради пререкания със съдията след края на първата среща.

Нападателят Том Джурич се разписа от дузпа за Уестърн Сидни Уондърърс в 59-а минута и беше избран за играч на мача. За Гуанчжоу точни бяха Алесандро Диаманти в 61-а и Елкесон в 90-а минути. Бразилецът изпусна дузпа в 33-а минута.