Катастрофална загуба на Манчестър Юнайтед за Купата на Лигата (видео + галерия)

Грандът Манчестър Юнайтед претърпя катастрофална загуба с 0:4 при гостуването си на тима от Първа лига Милтън Кийнс Донс в мач от втория кръг на турнира за Купата на Лигата, известен още като "Кепитъл Уан Къп". "Червените дяволи" излязоха в доста експериментален състав, в който нападението им бе водено от Хавиер Ернандес и Дани Уелбек. Атаката на Манчестър Юнайтед днес не бе на ниво, но защитата бе направо трагична и тимът продължава да е без победа в официален мач под ръководството на Луис ван Гаал. "Червените дяволи" загубиха у дома от Суонзи с 1:2 и завършиха 1:1 като гости със Съндърланд в първите два кръга на английската Висша лига.
МК Донс - Ман Ю 4:0
Уил Григ даде аванс на третодивизионния тим в резултата, наказвайки груба грешка на Джони Еванс в 25-ата минута. В 63-ата минута Григ с гърди вкара за втори път топката във вратата на Давид де Хеа. В 70-ата минута току-що влезлият на терена Беник Афобе направи резултата 3:0. Отново мощният Афобе, който е юноша на Арсенал, бе точен за 4:0 в 84-ата минута.

В 4-ата минута Ник Пауъл отправи опасен далечен изстрел към вратата на МК Донс, но не намери целта, а в 11-ата минута Шинджи Кагава потърси нахлулия в наказателното поле на МК Донс Дани Уелбек с извеждащ пас, но нападателят бе изпреварен от вратаря Дейвид Мартин.

В 20-ата минута японският халф на Манчестър Юнайтед Шинджи Кагава напусна принудително терена заради травма и бе сменен от Аднан Янузай. Това обаче бе само началото на една кошмарна вечер за "червените дяволи".
В 25-ата минута домакините поведоха с 1:0 в резултата. Третодивизионният тим наказа детинска грешка на централния защитник Джони Еванс, който тази вечер бе и капитан на "червените дяволи". Еванс направи много лош пас в близост до вратата на Юнайтед, Бен Рийвс открадна топката и веднага я подаде на Уил Григ, за когото остана лесната задача да я насочи в мрежата на гостите.

Пет минути след почивката домакините имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на намиращия се в наказателното поле на Юнайтед Джони Еванс. Ситуацията бе доста спорна, но реферът прецени, че няма основание да посочва бялата точка.

В 59-ата минута Уелбек отправи опасен шут извън наказателното поле, но не уцели вратата на МК Донс, въпреки че топката профуча близо до левия страничен стълб. В 62-ата пък домакините сътвориха хубава атака, но тя завърши със слаб удар по земя, който не затрудни Давид де Хеа.

В 63-ата минута МК Донс вкара втори гол. Домакините осъществиха бърза контраатака, при която Бен Рийвс центрира отляво и нападателят Уил Григ с гърди насочи топката в мрежата зад испанския страж на "червените дяволи".

В 70-ата минута авансът на МК Донс в резултата стана смазващ - 3:0. Две минути след влизането си в игра на мястото на Уил Григ, нападателят Беник Афобе с удар по земя отблизо хладнокръвно преодоля Де Хеа след третата асистенция в мача на Бен Рийвс. До гола се стигна, след като гостите отново сбъркаха при изнасянето на топката.

До края на мача резервата за Юнайтед Джеймс Уилсън принуди вратаря Дейвид Мартин да покаже класа с техничен удар, а резервата за МК Донс Даниел Пауъл бе близо до това да направи резултата 4:0, но не успя да преодолее Де Хеа. Малко след това пък мексиканският нападател Хавиер Ернандес сътвори сериозен пропуск, като не успя да уцели вратата от много изгодна позиция. В 77-ата минута Де Хеа показа отличен рефлекс и не допусна нов гол във вратата си след коварно центриране. В 81-ата минута пък Янузай удари греда с хубав удар от малък ъгъл.
В 84-ата минута юношата на Арсенал Афобе се подигра с отбраната на Юнайтед, която отново действаше неубедително. Афобе се озова в отлична голова позиция след дълъг пас и с прецизен шут не остави шансове на Де Хеа - 4:0. До края на срещата гостите не успяха да отбележат поне гол на утехата и напуснаха турнира след една наистина тежка загуба.

МК ДОНС - МАН ЮНАЙТЕД 4:0