Испания загря за световното с разгром над Аржентина (видео)

Националният отбор на Испания загря за световното по баскетбол с разгромен успех над Аржентина. "Фуриите" надиграха "албиселесте" в Мадрид с 86:53 в последната си контрола, която бе и генерална репетиция за започващото на 30 август първенство, чийто домакин е именно Испания. Близо 13 хиляди зрители изгледаха убедителната победа на любимците си в "Паласио де Депортес" в столицата Мадрид".

Испанците надиграха тотално съперника си и наложиха доминация във всички показатели. Играчите на Хуан Антонио Оренга овладяха 55 борби срещу 28 за Аржентина, а освен това направиха цели 22 завършващи подавания срещу само 8 за съперника.

Домакините обаче имаха и значително повече грешки - 20 срещу само 9 за гостите от Южна Америка.

Испания се откъсна напред още в първата част, след която имаше преднина от 25:10, а в оставащите 30 минути продължи да увеличава преднината си. На почивката тя бе 48:25, а след три части - 67:41. В заключителните десет минути "Ла Фурия" добави още седем точки към аванса си, за да се стигне до крайното 86:53.

Марк Гасол изигра отличен мач и завърши с 14 точки, 10 борби и 3 асистнеции. Брат му Пау добави 13 точки 11 борби, а Серж Ибака завърши с 13 точки и 8 борби. Хуан Карлос Наваро се отчете с 12 точки.

Валтер Ерман вкара 11 за Аржентина, а Селем Сафар и Андрес Ночиони останаха с по 10.