Ман Сити удари Ливърпул, Йоветич изригна за шампионите (видео + галерия)

Шампионът Манчестър Сити срази Ливърпул на своя стадион "Етихад Стейдиъм" с 3:1 в последния мач от втория кръг на английската Висша лига. Пред погледа на бившия нападател на Ман Сити Марио Балотели, който е най-новото попълнение на "червените", "гражданите" се поздравиха с победата след две попадения на черногорския нападател Стеван Йоветич и едно на аржентинеца Серхио Агуеро. В 41-ата минута Йоветич наказа грешка в отбраната на мърсисайдци, а в 55-ата пак той бе точен за 2:0. В 69-ата минута, секунди след влизането си в игра, Агуеро се разписа за 3:0. В 82-ата минута Пабло Сабалета си отбеляза автогол, като първоначално изглеждаше, че резервата Рики Ламбърт е реализирал попадение за Ливърпул.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич В 8-ата минута удар на босненския нападател на домакините Един Джеко мина встрани от вратата, пазена от Симон Миньоле, а минута по-късно Ливърпул отговори с хубав пас към намиращия се в наказателното поле на "гражданите" Рахим Стърлинг, но младият футболист, който получи топката с гръб към вратата, не успя да нанесе хубав удар. В 15-ата минута котдивоарският халф Туре Яя опита да изненада с далечен изстрел Миньоле, но белгийският страж бе на мястото си. В 31-ата минута нелош шанс за гол се откри пред мърсисайдци. Хендерсън получи топката в близост до вратата на Джо Харт и опита центриране към свой съотборник, но идеята не се получи. В 33-ата минута отново имаше напрежение пред вратата на Харт, но стражът изби удар от малък ъгъл на Даниел Стъридж. Топката се върна в Стъридж, който опита подаване, но топката не достигна до друг футболист на Ливърпул.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич В 41-ата минута шампионите излязоха напред в резултата с 1:0, след като домакините наказаха грешка в отбрана на своя съотборник. След центриране отдясно изглеждаше, че защитата на "червените" ще се справи със ситуацията, но Стеван Йоветич бе настоятелен и отмъкна топката пред погледа на действащия неубедително в тази ситуация новопривлечен ляв бек Алберто Морено. Озовал се съвсем близо до противниковата врата, черногорецът с мощен шут опъна мрежата зад Миньоле и даде аванс на "гражданите" в резултата.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич Четири минути след почивката Джеко получи хубав пас в близост до вратата на Ливърпул, но отигра лошо ситуацията. Две минути след това пък Йоветич стреля с глава след корнер, но не намери целта. В 53-ата минута пък Ливърпул се опита да изненада съперника си със заучено изпълнение от фаул, при което капитанът Стивън Джерард намери в наказателното поле на Сити Джордан Хендерсън, но халфът се забави и бе блокиран.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич В 55-ата минута резултатът стана 2:0. Автор на попадението отново бе Йоветич, като черногорецът бе и в основата на гола. Той подаде отлично с пета на Самир Насри, а французинът му върна жеста с асистенция. Насри пусна топката към непокрития Йоветич и нападателят с безпощаден шут вкара втория си гол в двубоя.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич Само три минути отново имаше напрежение пред вратата на Ливърпул. Йоветич не уцели вратата от непосредствена близост, но дори да бе реализирал попадение, то нямаше да бъде зачетено заради нарушение в нападение на Един Джеко.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич В 60-ата минута в игра за Ливърпул се появи новото попълнение Лазар Маркович и секунди по-късно се стигна до опасност за вратата на Харт, а в 62-ата минута Стъридж можеше да намали на 1:2, но ударът му бе блокиран от бранител на Сити. В следващите минути Стъридж първо с удар от малък ъгъл не успя да преодолее Харт, а после стреля лошо и с глава след центриране отляво на Морено.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич В средата на втората част травма получи Джеко и бе сменен от аржентинския голаджия Серхио Агуеро. И само секунди след появата си на терена Кун Агуеро направи резултата 3:0. В 69-ата минута той получи извеждащ пас от друга резерва - Хесус Навас, отскубна се от отбраната на Ливърпул и с хубав удар по земя преодоля Миньоле.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич В 82-ата минута тимът на Брендън Роджърс успя да намали изоставането си в резултата. Всъщност това бе автогол на аржентинеца Пабло Сабалета. Даниел Стъридж се пребори за топката отдясно на вратата на Сити и центрира отлично, слагайки топката на главата на резервата Рики Ламбърт. Джо Харт първоначално отрази удара на Ламбърт, но топката се удари в тялото на Сабалета и премина голлинията преди стражът отново да я избие.

Манчестър Сити удари Ливърпул след два гола на Йоветич Секунди след това Ливърпул имаше страхотен шанс за втори гол. Топката попадна в намиращия се в отлична позиция в наказателното поле на домакините Ламбърт след комична грешка в отбраната на Ман Сити, при която играч на "гражданите" изрита кълбото в тялото на свой съотборник. Ламбърт обаче отправи много лош удар и футболист на домакините изби топката пред голлинията.

В заключителните минути нещата станаха още по-неприятни за мърсисайдци, тъй като трима футболисти на Ливърпул получиха травми - защитниците Глен Джонсън, Мартин Шкъртел и Алберто Морено. В крайна сметка, тимът на Мануел Пелегрини записа втора поредна победа в шампионата. В първия кръг "гражданите" победиха с 2:0 като гости Нюкасъл. Ливърпул пък записа първо поражение в първенството тази вечер, след като на старта надви трудно с 2:1 на "Анфийлд" Саутхамптън.

Ман Сити е четвъртият отбор с две победи след първите два кръга в Англия. Останалите тимове с пълен актив от 6 точки дотук са Тотнъм, Челси и Суонзи. Ливърпул пък е девети с 3 точки.