Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Германският терор продължава с поредна титла

Германия спечели трети голям форум в рамките месец и половина. След триумфа на мъжкия тим на Мондиала в Бразилия и крайния успех на юношите до 19 години на европейското първенство в Унгария сега на върха се качиха и жените до 20 години, които станаха световни шампионки. В драматичен финал, игран на Олимпийския стадион в Монреал, Канада, Бундестимът се наложи над Нигерия с 1:0 след продължение. Победното попадение вкара Лена Петерман в 98-ата минута, засичайки центриране на Паулине Бремер. Голът сякаш пречупи нигерийките, които не успяха да отговорят в оставащите минути до края на мача.

"Суперорлиците" имаха много шансове през редовното време и контролираха срещата в големи периоди, но така и не успяха да намерят път към вратата на Майке Крамер, която логично бе избрана на най-добър играч в мача.

В срещата за бронзовия медал Франция надигра Северна Корея с 3:2. И петте гола паднаха през втората част, а решаващото попадение бе дело на Тункара в 79-ата минута.