Мболи дебютира при победа на Филаделфия

Отборът на Филаделфия Юниън постигна убедителен успех с 4:2 над Сан Хосе Ърткуейкс в дебюта на Райс М'Боли в американското първенство. Бившият страж на ЦСКА допусна и двата гола след почивката. Първо Сам Кронин прониза алжиреца в 59-ата минута от фаул, а след това и капитанът на гостите Крис Вондоловски бе точен в 70-ата муната с плътен удар с десния крак.

Домакините, които бяха взели бърз аванс от 2:0 до 14-ата минута след голове на Венгер и Ле То, не се притесниха от изравняването на съперника и на свой ред вкараха нови два гола. Само 120 секунди след гола на Вондоловски Филаделфия излезе отново напред в резултата. Точен с удар с глава беше Шенън Уилямс. Крайното 4:2 оформи Ле То с втория си гол в мача в 79-ата минута.

Победата изкачи поне временно Юниън до петата позиция в Източната конференция. Сан Хосе пък остава едва девети на Запад.

В другия мач от снощи лидерът Сиатъл Саундърс взе местното дерби с Портланд Тимбърс също с 4:2. Два гола за гостите от Сиатъл вкара бившият играч на Интер и Нюкасъл Обафеми Мартинс, а веднъж бе точен и Клинт Демпси. Останалите голове в срещата реализираха резервите Чад Барет за Саундърс и Фанендо Ади за домакините от Портланд. В класирането на Запад Сиатъл води с 45 точки от 24 мача, а Портланд е шести с 31.