Крузейро с трета поредна победа, Сао Пауло взе дербито със Сантос

Отборът на Крузейро спечели трета поредна победа в бразилското първенство и увеличи на 7 точки аванса си на върха в класирането след изиграването на 17-ия кръг. Единственото попадение за успеха на шампионите с 1:0 при гостуването на Гояш бе дело на Марсело Мартинс в 25-ата минута. В голямото дерби от снощи Сао Пауло победи Сантос с 2:1. Много силен мач за домакините изигра Гансо, който се отчете с гол, а освен това изработи и победното попадение, реализирано от Пато. С трите точки "трикольорите" се изкачиха на втора позиция в класирането на 7 от лидера Крузейро. Флуминензе прекъсна серия от три мача без победа с разгромен успех с 4:0 над Спорт. Най-добър за домакините беше националът Фред, който се разписа на два пъти, а освен това и подаде за първото попадение в мача, дело на Сисеро. Другия гол вкара Конча от пряк свободен удар. Победата остави Флуминензе на пето място само на 2 точки от четвъртата позиция, даваща право на участие в Копа Либертадорес.