Левски спря Академик (Свищов)

Отборът на Левски от едноименния град победи у дома Академик (Свищов) с 3:2 в двубой от 2-ия кръг на Северозападната В група. С оглед на показаното на терена успехът на домакините бе напълно заслужен. След изпълнение на корнер в 28-ата минута Ивайло Върбанов вкара за 1:0. Радостта на левскарите бе кратка, тъй като в 34-ата Красен Каравелов изравни с чудесно изпълнение на странична ножица.

Домакините нанесоха своя удар за десетина минути след почивката. Първо в 54-ата минута Любомир Борисов се измъкна сам срещу стража на „студентите“ Панчев и търкулна покрай него топката в мрежата му за 2:1. След още 4 минути свищовския вратар изби удар с глава на противник, но връхлитащият Антонио Иванджиков вкара за 3:1. Гостите се вдигнаха на щурм, но нямаха късмет. След чудесно изпълнение на задна ножица Лилян Маринов тресна напречната греда. Малко след това пък Ивайло Соколов с глава насочи топката в страничния стълб.

12 минути преди края академиците останаха с 10 футболисти. Калоян Каролев репликира рефера Симеон Къчовски и той му вдигна втори жълт и червен картон. Само след 4 минути броят на състезателите от двата отбора се изравни. Получилият по-рано жълт картон Любомир Борисов направи фаул и съдията го декорира с втори жълт и червен картон. Секунди преди края Десислав Русев изпълни точно дузпа, фиксирайки крайното 3:2.