Етър измъкна точката на "Мрамор"

Афиширалият амбиции за изкачване в професионалния футбол тим на Етър (Велико Търново) завърши 2:2 при гостуването си на Ком (Берковица) в среща от 2-ия кръг на Северозападната В група.

Нещо повече, селекцията на треньора Калоян Чакъров измъкна точката едва 3 минути преди края. На много напрегнат мач станаха свидетели около 300-тата зрители на стадион „Мрамор“ в Берковица. Двубоят бе повече битка, в която липсваха головите положения. Секунди преди края на първото полувреме Иван Петков даде гол аванс за „болярите“.

Десетина минути след почивката Владислав Иванов възстанови равенство. Четвърт час преди края Пламен Ненов изведе домакините напред в резултата. Крайното 2:2 оформи Димитър Байдаков в 87-ата минута. Секунди преди последния съдийски сигнал Николай Петров спря с фаул Мартин Керчев и рефера Павел Мичев му вдигна втори жълт и червен картон.