ПСВ унижи Аякс в Амстердам (видео)

ПСВ Айндховен вкара три гола след почивката и постигна решителен обрат до 3:1 при гостуването си срещу шампиона Аякс в дербито на холандското първенство.

След четвърт час игра Анвар Ел Гази изведе домакините напред в резултата, но холандският национал Мемфис Депай изравни малко след началото на втората част. Преди няколко дни звездата на ПСВ подписа нов договор и сложи край на спекулациите в медиите, че ще напусне Айндховен. Лусиано Нарсинг и Флориан Жозефсон също се разписаха между 63-ата и 86-ата минута и оформиха обрата в полза на гостите, които имат три победи от три мача през новия сезон.

ПСВ Айндховен е лидер във временното класиране с актив от 9 точки, докато Аякс е с 6 точки на третата позиция. В друга среща от кръга Фейенорд Ротердам допусна шокираща загуба с 1:2 у дома от Утрехт.