Красимир Анев спечели бронзов медал в преследването

Българинът Красимир Анев спечели бронзов медал в преследването при мъжете на световното първенство по летен биатлон в Тюмен (Русия). Анев стартира девети, но повали всичките 20 мишени и стигна до третото място с време 33:25.1 минути. Така той донесе втори бронз за България от шампионата след този на Антон Синапов в спринта при юношите от петък. Победител стана германецът с белгийски паспорт Михаел Рьош, който финишира за 32:53.1 минути и направи две грешки в първата си стрелба.

Втори е Клемен Бауер (Словакия) с три пропуска и изоставане от 26.8 секунди. Владимир Илиев остана на10-а позиция в крайното класиране с пет грешки в стрелбата, а Иван Златев е на 33-о място с шест пропуснати мишени. В преследването при жените Емилия Йорданова завърши на 18-о място с две грешки на огневия рубеж и време от 33:25.6 минути. Шампионка стана Тея Грегорин (Словения), която завъртя само една наказателна обиколка и измина дистанцията за 29:07.8 минути.