Познат герой спаси 10 от Еспаньол срещу Алмерия

Любимецът на феновете на Еспаньол Серхио Гарсия отбеляза гол в 13-ата минута на добавеното време, за да донесе ценна точка на тима си при гостуването на Алмерия. Мачът на "Медитеранео" завърши 1:1, за което могат да съжаляват единствено домакините. Те играха цял час с човек повече след червения картон на Анаиц Арбийя и водеха с гол на Фернандо Сориано, но допуснаха победата да им се изплъзне буквално в последните секунди.

Алмерия диктуваше събитията на терена преди почивката, но Сориано и Себастиан Дубарбиер пропуснаха от удобни позиции. В 33-ата минута защитникът на Еспаньол Арбийя получи втори жълт картон и беше изгонен.  Малко след това изстрел на Томер Хемед се отби от гредата.

По-добрата игра на Алмерия даде резултат и в 52-ата минута Сориано откри след хубав пробив по левия фланг на Едгар. В средата на второто полувреме осветлението на терена угасна и срещата беше прекъсната. След подновяването на играта Еспаньол се хвърли в отчаяни атаки и щастието се усмихна на тима на Серхио Гонсалес дълбоко в добавеното време, когато СерхиоГарсия си освободи място за стрелба и направи безпомощен Рубен Мартинес.