Три от три за Бордо

Отборът на Бордо записа трета поредна победа в новия шампионат на Лига 1 и е еднолично на върха на класирането. В двубой от третия кръг на първенството жирондинците победиха с 3:1 като гост Ница. Автори на попаденията бяха Шейх Диабате, Никола Морис-Белай и Грегори Сертич. За Ница точен бе Алекси Босети.

Домакините откриха резултата, след като младият местен талант Босети успя да прехвърли технично Седрик Карасо с външен фалц. До края на първата част обаче гостите изравниха, след като Ерик Ботеак направи дузпа срещу Диабате, която потърпевшият реализира. Малко преди почивката гол на Ница бе отменен заради спорна засада.

Веднага след почивката Бордо излезе напред, след едно разбъркване в наказателното поле, при което Морис-Белай прокара топката във вратата. Скоро резултатът стана 3:1 в полза на жирондинците, когато след бърза контраатака Сертич отбеляза. В края на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Диабате получи втори жълт картон. Това обаче не промени резултата и така Бордо се поздрави с трите точки.