Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Изненадващ провал за Стяуа преди битката с Лудогорец (видео)

Стяуа претърпя сензационна загуба в румънското първенство броени дни преди гостуването на Лудогорец в реванша от плейофите в Шампионската лига. Грандът от Букурещ се препъна на собствен терен срещу Чахлъул Пиатра и отстъпи с 0:1. Гола за гостите отбеляза Александру Аким в началото на второто полувреме, а "стелистите" завършиха мача с двама човека по-малко, след като Лучиан Филип беше изгонен за втори жълт картон в 86-ата минута, а в добавеното време червен картон получи и голмайстора от първия мач с Лудогорец Александру Чипчиу.

Преди този мач Стяуа имаше пълен актив от 12 точки, но явно подцени съперника и си плати скъпо. Отборът на Константин Гълка пропусна доста положения, а след инкасирания гол се изнерви и така и не успя да се добере поне до равенство.

Въпреки загубата Стяуа остава начело в класирането, но още утре първото място може да бъде окупирано от Петролул на Адриан Муту и Нджонго Присо. Тимът от Плоещ гостува на Университатя (Крайова) и при победа ще има с точка повече от шампионите.

СТЯУА - ЧЕХЛАУЛ ПИАТРА 0:1