Бразилия остави без шанс Русия след 3:0 на финалите на Гран При

Настоящите победителки в световното Гран При от Бразилия запазиха реални шансове да защитят титлата си от 2013 година и в същото време оставиха без шанс за златото световния шампион. На финалите в японската столица Токио момичетата на Зе Роберто постигнаха 3-та победа, след като разгромиха "Сборная" с 3:0 (25:12, 25:21, 25:20) в 4-ия си мач на турнира, игран тази сутрин пред близо 4500 зрители в зала "Ариаке Колизеум".

Така "Селесао" остана на 2-ро място във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 1 загуба, като е на две точки зад лидера Япония. Утре (24 август) в последния ден на финалния турнир бразилките играят срещу японския тим в директен сблъсък за първото място и златните медали. На японките им стига да спечелят и само два гейма, за да си подпечатат титлата в Гран При, докато за да защитят трофея си от 2013 година, бразилските волейболистки ще трябва да победят с 3:0 или 3:1 гейма. Срещата е от 13,15 часа българско време. От друга страна рускините останаха 3-ти в класирането с 5 точки след 2 победи и 2 загуби, колкото има и 4-ия Китай. Утре двата тима пък ще спорят помежду си за бронзовите медали. Този мач е от 06,30 часа българско време

Над всички за бразилския тим бе капитанката Фабиана Клаудино със 17 точки (3 блока и 67% ефективност в атака), а Тайса Менезеш добави още 12 точки (6 блока!!!, 2 аса и 57% ефективност в атака) за победата. За "Сборная" Татяна Кошельова реализира 18 точки (3 блока, 2 аса, 41% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха.