Милан удари Ювентус и спечели турнира "Тим Къп" (видео)

Милан спечели традиционния тристранен мини-турнир "Тим Къп" в Реджо Емилия. "Росонерите" победиха с 1:0 Ювентус и с 2:0 домакините от Сасуоло. Юве остана на второ място в надпреварата, която се състоя от мачове от по 45 минути, след успех с 1:0 срещу миналогодишния победител Сасуоло.

Бившият наставник на "росонерите" Масимилиано Алегри изведе Юве срещу футболистите, които тренираше няколко години до януари. Интересното е, че именно на стадион "Чита дел Триколоре" срещу тима домакин - Сасуоло, Алегри бе уволнен от Силвио Берлускони.

Шампионите отново започнаха с четирима защитници, след като при Антонио Конте играеха с трима и спечелиха три поредни титли. Артуро Видал дебютира от първата минута при новия си треньор.

Филипо Индзаги пък трябваше да прави състава без продадения вчера на Ливърпул Марио Балотели. Кейсуке Хонда, Джампаоло Пацини и Жереми Менес бяха тримата в атака за "червено-черните".

Милан игра по-добре от съперника си и заслужено стигна до победата. Попадението вкара Хонда в 30-ата минута след чудесен пробив на Де Шильо отляво и центриране, което беше засечено от бившият футболист на ЦСКА (Москва). Десетина минути по-рано при подобна ситуация японецът можеше да открие резултата, но ударът му срещна гредата.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 0:1
0:1 Хонда (30)

Ювентус (4-3-1-2): Сторари, Лихщайнер, Бонучи, Огбона, Евра, Видал, Пирло, Погба, Маркизио, Тевес, Джовинко
Милан (4-3-3): Лопес, Абате, Алекс, Бонера, Де Шильо, Поли, Есиен, Мунтари, Хонда, Пацини, Менес

Във втория мач за вечерта Ювентус победи с 1:0 домакините от Сасуоло. Гола за "бианконерите" отбеляза привлеченият от Удинезе Роберто Перейра. Той беше точен в 43-ата минута след ниско центриране, което беше отбито и топката попадна на крака на нападателя. Преди това Джорджо Киелини на два пъти попречи на Ясмин Куртич да се разпише за Сасуоло, а на другата врата Чиро Полито показа отличен рефлекс и спаси удар на Перейра. Симоне Пепе пък от чиста позиция шутира в аут.

Заслужава да се отбележи, че в игра за Сасуоло се появи защитникът Франческо Ачерби, който доскоро се лекуваше от тежко заболяване.

САСУОЛО - ЮВЕНТУС 0:1
0:1 Перейра (43)

Сасуоло: Полито; Канаваро, Теранова, Ачерби, Лонги; Бриги, Чибса (30 - Манянели), Куртич; Серени (30 - Берарди), Паволети, Флоро Флорес
Ювентус: Рубиньо; Ромуло, Мароне, Киелини, Касерес; Матиело, Падоин, Асамоа; Пепе, Перейра; Витале

В последната среща Милан се нуждаеше поне от равенство, за да спечели турнира. Момчетата на Пипо Индзаги обаче спокойно победиха с 2:0 Сасуоло и завършиха на първо място, като дори не допуснаха гол във вратата си. Попаденията реализираха Менес в 8-ата минута от дузпа и Стефан Ел Шаарауи в 19-ата.

Голът на Менес, който бе първи за него с екипа на "росонерите", падна след спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Сасуоло. Французинът се нагърби с изпълнението и не сбърка. Десетина минути по-късно хубава контра на завърши с подаване към Ел Шаарауи, който с прецизен удар по диагонала оформи крайния резултат.

МИЛАН - САСУОЛО 2:0