Нова загуба за ЦСКА, Благо Георгиев и Рубин дочакаха първа победа (видео)

Отборът на Рубин постигна първа победа в Премиер лигата от началото на сезона. С Благой Георгиев в състава си казанци надвиха с 2:1 шампиона ЦСКА (Москва), който пък регистрира втора поредна загуба, след като в предишния кръг отстъпи в столичното дерби със Спартак (Москва). По този начин Рубин се изкачи на 9-о място в класирането с 6 точки, а "армейците" останаха 5-и с 9 т.

Големият проблем за ЦСКА беше отсъствието на голмайстора Сейду Думбия. Днес на върха на атаката игра Ахмед Муса, а Георги Миланов беше преместен от средата на терена по лявото крило. Българинът се стара много, а през второто полувреме след негов пас Муса уцели гредата.

Рубин поведе в 17-ата минута с попадение на Игор Портнягин, който се възползва от добро подаване на Елмир Набиулин. В самия край на полувремето Сесар Навас фаулира в наказателното поле Муса и Бибрас Натхо превърна дузпата в гол, разписвайки се срещи бувшия си отбор.

След почивката ЦСКА атакуваше повече, но липсваше точност при последния пас. Веднъж Миланов успя да се отскубне и да намери Муса, но той стреля в гредата. В 83-ата минута резервата Сердар Азмун подаде много хитро към Гьокдениз Карадениз и той с хубав удар по диагонала направи безпомощен Игор Акинфеев.

Победата е първа за Рубин на новия стадион "Казан-Арена".