Мистериозно отменен вратарски гол в 95-ата, порязаха Атлетик Б двойно (видео)

Примера дивисион стартира много драматично и полемично с двубоя Малага - Атлетик Билбао, завършил 1:0 за андалусците. Луис Алберто отбеляза в 35-ата минута. Лудите мигове бяха в последните секунди на срещата. В 95-ата минута вратарят на баските Горка Ираисос реализира страхотен гол с глава, но съдията го отмени, като медиите в Испания се чудят защо попадението не беше зачетено. В следващата атака реферът Матеу Лаос си затвори очите при кристална дузпа, извършена от Карлос Камени.

Първият четвърт час премина спокойно и без положения. В 16-ата минута Икер Муниаин даде превъзходен извеждащ пас към Ариц Адурис, но баският стрелец не можа да се справи сам срещу Карлос Камени. Минута по-късно Хуан Лопес - Хуанми получи подарък от защитата на "лъвовете", но не успя да нанесе точен удар отблизо.

В 26-ата Горка Ираисос извади коварна балонна топка. В 34-ата минута отбраната на "червено-белите" беше надиграна с пас към Роке Санта Крус, Ираисос излезе непремерено и направи явна дузпа. Стражът парира удара от бялата точка на Луис Алберто, но изби топката точно в крака на младия нападател, който добави безгрешно - 1:0 за "бяло-сините". Това беше първият гол в Ла Лига за сезон 2014/15. До края на полувремето съставът на Ернесто Валверде не можа да отговори.

Бенят Ечебария напусна на почивката, а в игра се появи по-острият Ибай Гомес. В 48-ата Луис Алберто стреля много близо до сглобката. Защитата на Атлетик продължи да играе несигурно и да притеснява Валверде. В 65-ата гостите от "Сан Мамес" създадоха най-добрата си възможност от началото на втората част. Ибай центрира от фаул, Микел Рико стреля с глава и топката мина на десетина сантиметра от далечната греда.

В 79-ата Ибай Гомес отправи удар, оказал се лесен за Камени. В 83-ата резервата Самуел Гарсия Санчес не можа да се възползва от нова голяма грешка в защитата на билбаинци. Изстрелът на Саму мина вляво от вратата. В 86-ата Ибай центрира към друга резерва Гийермо Фернандес, но ударът попадна в ръцете на Камени. В 87-ата минута резервата Дуда получи директен червен картон за удар без топка срещу Муниаин. В 90-ата и левият бек Виторино Антунеш беше изгонен след криминално влизане отзад.

Драмата предстоеше. В 95-ата минута Ибай Гомес центрира от фаул и вратарят Горка Ираисос се извиси чисто, за да забие топката с глава в мрежата. Попадението обаче странно не беше зачетено. Повторенията показаха, че няма фаул в атака на Горка, нито засада. Единствен вариант остава нарушение на друг футболист, което също не се видя на повторението. Любопитното е, че при следващата атака Камени фаулира явно нападател на баските, но реферът подмина ситуацията и свири края на мача.

Така Атлетик започна злощастно първенството в Испания. Големият мач за "рохибланкос" е срещу Наполи е в сряда.

Снимки: El Correo