Амкар с тримата българи загуби от Зенит и остава предпоследен в класирането (видео)

Трима българи започнаха като титуляри за Амкар Перм при загубата с 0:2 като гост на Зенит (Санкт Петербург) в среща от 5-ия кръг на руското първенство. Захари Сираков, Георги Пеев и Петър Занев попаднаха в стартовите 11 на Амкар. От тримата само Занев игра пълни 90 минути, докато Сираков бе заменен от Симоновски в 63-а минута, а Пеев - от Идову в 74-а минута.

Зенит стигна до трите точки след голове на Олег Шатов и Хълк. С тази победа тимът от Санкт Петербург се утвърди на върха в класирането с 15 точки, три повече от втория Спартак Москва, който спечели с 2:1 при гостуването на новака УФА. Амкар е предпоследен с една спечелена точка.