Черно море смачка Локо (Пд) и взе първа победа

Отборът на Черно море разби с 3:0 Локомотив (Пловдив) в среща от 6-ия кръг на "А" група. Головете отбелязаха Георги Божилов (43') и Симеон Райков (56', 63'). Това бе първи успех на "моряците", който дойде в дебюта на новия наставник Никола Спасов.

Мачът започна със силен домакински натиск. В 10-ата минута пред Даниел Георгиев се откри добра възможност да стреля, но халфът прати топката в аут с удар от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно Кирил Котев стреля с глава след ъглов удар, но Здравко Илиев успя да изчисти пред голлинията.

В ответната атака "смърфовете" създадоха първа опасност пред противниковата врата, но Александър Якимов не успя да нанесе точен изстрел.

В 20-ата минута Живко Петков затрудни максимално Йордан Господинов, но вратарят все пак успя да отклони в корнер.

Варненци продължиха да са по-активни и настойчивостта им даде резултат две минути преди края на първата част. Симеон Райков центрира от корнер и прати топката на главата на Божилов, който бе точен за 1:0.

Картината на терена остана непроменена и след почивката. В 56-ата минута Михаил Венков комбинира с Димо Атанасов и центрира в наказателното поле, където Райков овладя и с премерен изстрел вкара втория гол.

Пет минути по-късно Райков изпълни отлично пряк свободен удар, но Господинов отрази. В 63-ата минута отново крилото стреля от фаул, този път кълбото тупна коварно пред вратаря и се оплете в мрежата за 3:0.

В 70-ата минута Райков можеше да направи хеттрик, но негов шут бе избит пред голлинията.