ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Томас Шааф започна с победа във Франкфурт (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 1:0 над Фрайбург в двубой от първия кръг на германското първенство. Харис Сеферович имаше късмета да отбележи в 15-ата минута. Фрайбург изпусна доста положения и може да съжалява. Това беше дебютен мач за Томас Шааф като наставник на Айнтрахт.

В първите минути гостите установиха контрол върху топката и франкфуртският тим трудно съумяваше да отнеме. В 11-ата минута дойде първият добър шанс в срещата. Адмир Мехмеди и Джонатан Шмид направиха двойно подаване, но миг преди удара топката отскочи и не позволи на Шмид да нанесе голов шут от 12 метра.

В 15-ата минута домакините успяха да открият резултата. Новото попълнение Харис Сеферович отбеляза, след като топката отскочи щастливо за него - 1:0. Голът дойде от нищото. В 39-ата минута Айнтрахт пропиля ситуация петима срещу двама и това ядоса трибуните.

През втората част гостите продължиха да играят и да създават положения. Пролича си обаче липсата на голмайстор. В крайна сметка трите точки отидоха в актива на състава на Томас Шааф.

Снимка: Getty Images/Guliver