Хановер обърна Шалке за 3 минути (видео)

Отборът на Хановер 96 надигра с 2:1 гостуващия Шалке 04 в среща от първия кръг на Бундеслигата. Клаас-Ян Хунтелаар откри резултата в 47-ата минута, но попадения в 67-ата и 70-ата на Едгар Приб и Хоселу зарадваха публуката на "HDI Арена".

Първото полувреме в Долна Саксония не предложи много интересни моменти. В четвъртата минута грешен пас откри възможност пред новото попълнение на "миньорите" Ерик Максим Чупо-Мотинг, но Марсело се намеси. В 19-ата Юлиан Дракслер получи топката сам на пеналта, но се забави и не намери продължение.

В 22-ата домакините изградиха добра комбинация, но шутът беше малко по-висок от необходимото. Четвърт час по-късно нападателят на "червените" Хоселу стреля по земята от 21 метра, но топката мина на сантиметри встрани. В 43-ата минута Клаас-Ян Хунтелаар шутира опасно, но стражът Рон-Роберт Цийлер показа рефлекс.

В 47-ата минута "кралскосините" се възползваха от грешка в защитата на домакините. Чупо-Мотинг се озова сам срещу вратаря, пусна настрани към Хунтелаар, който не сбърка на празна врата - 1:1. В 63-ата Чупо-Мотинг шутира силно, но стражът се намеси, макар и колебливо.

В рамките на три минути долносаксонци направиха пълен обрат. В 67-ата Леонардо Битенкурт центрира остро отдясно и Едгар Приб засече неспасяемо топката в обратния ъгъл. В 70-ата хановерци сътвориха скоростна контра, която завърши с мощен изстрел на Хоселу от 23 метра, намерил близкия ъгъл на вратаря - 2:1.

Снимки: Getty Images/Guliver