Диего Коща отново поведе Челси към успех, Куртоа вече блести на вратата (видео)

Най-скъпата покупка на Челси за това лято Диего Коща се разписа във втори пореден двубой в Премиър лийг, повеждайки лондончани към успех с 2:0 над Лестър. Новакът във Висшата лига учудващо бе по-активният тим през първата част на "Стамфорд Бридж", но след почивката Коща (63') и Еден Азар (73') донесоха втора победа на Челси в рамките на седмица. Вратарят на "сините" Тибо Куртоа също имаше значителен принос за победата, спасявайки сигурен гол в своята врата при резултат 0:0.

Мениджърът на "сините" Жозе Моуриньо заложи на същия титулярен състав, който започна и при победата над Бърнли в началото на седмицата. Това означаваше, че Куртоа отново бе предпочетен на вратата пред Петер Чех. На върха на атаката бе Диего Коща, а друго от новите попълнения на лондончани - Филипе Луиш, остана на резервната скамейка. Фернандо Торес обаче дори не беше в групата на Челси за днешния двубой.

Дийн Хамънд и Джефри Шлуп започнаха за Лестър. Това бяха и двете промени в състава на Найджъл Пиърсън.

Лестър се представи повече от добре през първите 45 минути на "Стамфорд Бридж". "Лисиците" действаха изключително спокойно, като така и не допуснаха някакви сериозни опасности пред вратата на Шмайхел. Нещо повече - гостите опитваха и да атакуват, като добро впечатление направи Риад Марез, който бе много активен по десния фланг. Куртоа дори трябваше да се намесва след един коварен изстрел на алжиреца в 32-ата минута. Това бе и единственото спасяване на един от двамата вратари преди почивката.

Активът на Челси в предни позиции пък се изчерпа с няколко неточни изстрела на Коща, Оскар и Шюрле.

В самото начало на второто полувреме удар на Оскар срещна гредата, а в 51-ата минута Куртоа се отличи с втора важна намеса, след като изби с крак шут на Нюджънт. На отсрещната врата Шмайхел отрази силен изстрел на Иванович.

В 56-ата минута гостите пропуснаха страхотна възможност, след като Нюджънт бе изведен сам срещу Куртоа, но стражът на Челси отново се намеси подобаващо, спасявайки отбора си от сигурен гол. Домакините можеха веднага да накажат този пропуск на Лестър, но Фабрегас не успя да преодолее Шмайхел от чиста позиция. Така се стигна до 63-ата минута, когато Диего Коща откри резултата. Иванович центрира отдясно, отбраната на Лестър не се ориентира добре, нападателят овладя на гърди, след което от границата на малкото наказателно поле прати топката във вратата на гостите - 1:0.

В 77-ата минута Еден Азар реши всичко. Белгиецът проби отляво, преодоля Де Лает и стреля по диагонала. Топката рикошира в крака на Морган и мина под плонжа на Шмайхел за крайното 2:0.