За България eвропейското по плажен волейбол за юноши и девойки приключи

Европейското първенство по плажен волейбол до 18 години в Кристиансанд (Норвегия) приключи два дни преждевременно за българските представители и при юношите, и при девойките. Днес българските двойки изиграха оставащите си мачове в своите групи и, за съжаление, ще си заминат от Норвегия без нито един спечелен гейм.

При юношите тази сутрин Велин Стоянов и Георги Ботев изпробваха централния корт, но за кратко. След 27 минути игра те го напуснаха победени с 0:2 (8:21, 11:21) от силните поляци Матеуш Пашковски и Мачией ашевяк. Последните надежди за успех на пясъчните "лъвчета" в Кристиансанд се изпариха тази вечер, когато те загубиха и последния си мач от Група "Е" с 0:2 (11:21, 12:21) от втората двойка на Германия Милан Зийверс и Моме Витмюс след 37 минути игра. Така българските юноши останаха последни в своята група и не се класираха за директните елиминации.

Подобна е ситуацията и при девойките Деница Петрова и Стефани Кьосева в Група "А". В последния си мач днес българските момичета удържаха 51 минути срещу португалките Габриела Коельо и Маргарида Вашкеш, изтеглили последния №32 в основната схема, но в крайна сметка не стигнаха до спечелването на гейм и отстъпиха с 0:2 (16:21, 19:21).

Така всеки от двата български тандема разделя последното 25-то място в крайното класиране при своя пол с още 7 двойки от континента. Въпреки това, заради участието си в шампионата, те получават по 24 точки за ранглистите на FIVB и CEV.