Стела Енева спечели титлата на гюле на европейското първенство

Стела Енева спечели трета титла за България на Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Суонси (Великобритания), организирано от Международния параолимпийски комитет. 39-годишната Енева триумфира в тласкането на гюле в клас F57 с най-добро лично постижение за сезона от 10.58 метра, което постигна в третия си опит. За Енева това е втора титла от шампионата след златото на диск. Втора във финала на гюле се нареди Илке Вилуда (Германия) с 10.46 метра, а трета - Мартина Вилинг (германия) със 7.46 метра.

Другата българка в дисциплината Иванка Колева остана четвърта със 7.18 метра. България вече има девет отличия от надпреварата, от които 3 златни, 3 сребърни и 3 бронзови и заема 11-ото място в класирането по медали в началото на четвъртия състезателен ден.