ЦСКА изпусна да бие Марек с двуцифрен резултат, червените с куп красиви попадения от фаулове (видео+галерия)

ЦСКА отново оглави класирането в "А" група след гръмка победа с 5:0 при домакинството си на Марек в мач от шестия кръг на родното първенство. Попаденията за червените реализираха Сержио Буш, Антон Карачанаков, Тончи Кукоч, Александър Тунчев и Маркиньос, като три от головете паднаха след брилянтни шутове от преки свободни удари.

Това бе най-малкото, с което се отърваха гостите от Дупница, тъй като при малко повече точност в предни позиции ЦСКА можеше да спечели и с двуцифрен резултат.

Армейците натиснаха своя противник веднага след първия съдийски сигнал. В 11-та минута Буш отправи първия точен удар след изстрел с глава, но твърде слабо и право в ръцете на Михайлов.

Все пак по-настоятелната игра на армейците даде резултат в 16-та минута. Тогава отборът на Марек получи право да изпълни фаул. Милен Василев пробва да шутира от над 35 метра, но изстрелът му уцели стената и по този начин си направи контраатака след получилия се рикошет. Топката попадна в Стивън Съндей, който изведе Сержиу Буш леко вдясно сам срещу Михайлов. Румънецът стреля, топката мина между краката на дупнишкия страж и влетя в мрежата - 1:0 за ЦСКА.

Червен рецитал! ЦСКА прегази Марек

В 23-та минута ЦСКА поведе с 2:0 след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Антон Карачанаков.

Девет минути по-късно, след груба грешка на гостуващата отбрана, Маркиньос "открадна" топката и подаде към намиращия се на два метра пред празната врата Антон Карачанаков, но младият нападател на армейците стреля в аут.

Наказателната акция на червените продължи и в 35-та минута. Тогава те получиха право да изпълнят фаул от около 25 метра. Топката бе чукната към левия бек Тончи Кукоч, който след топовен шут с левия крак вкара красив трети гол за ЦСКА. Това бе първо попадение за хърватина с червената фланелка.

Втората част започна като първата - с натиск на ЦСКА и рядко преминаване на центъра от дупнишките футболисти.

В 64-та минута червените можеха да отбележат нов гол, когато Тони Силва проби и центрира отдясно към резервата Йоахим, но таранът от Люксембург не уцели добре топката. Три минути по-късно Сержио Буш излезе фронтално очи в очи с Михайлов, но атаката бе спряна с несъществуваща засада. В следващата червена атака Силва центрира отлично към непокрития Йоахим, но изстрелът с глава от 4-5 метра на нападателя попадна в ръцете на вратаря.

В 72-та минута Буш бе изведен с 30-метров пас зад гърба на гостуващата отбрана и стреля, но шутът му се отби в левия страничен стълб.

Само 120 секунди по-късно логичното се случи и ЦСКА вкара четвърто попадение. След центриране от корнер топката попадна в Маркиньос, който пусна технично с пета към Кукоч. Левият краен бранител стреля по диагонал, Михайлов изби топката в краката на Тунчев и той от своя страна без проблем реализира.

В 85-та минута и Йоахим излезе фронтално сам срещу вратаря, но стреля в него и топката излезе в корнер. Малко преди тази ситуация имаше подобна, в която Луис Сораес изскочи очи в очи с Михайлов и би в аут, но преди това реферите отсъдиха несъществуваща засада.

Две минути по-късно Маркиньос вкара за 5:0 след брилянтно изпълнен пряк свободен удар.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg