Реал Сосиедад взе аванс срещу Жо и компания (видео)

Бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо не успя да помогне на Краснодар да си тръгне с положителен резултат от гостуването на Реал Сосиедад в плейофите на Лига Европа. "Биковете" загубиха с 0:1, но все пак запазиха шансове за реванша на 28 август. Единствения гол в мача отбеляза Чаби Прието в 71-ата минута. В самия край на двубоя баските бяха близо до второ попаение, но изстрелът на Горка Елустондо срещна гредата.

Гостите от Краснодар играха под възможностите си и рядко застрашаваха вратата на Субикарай Гони. Малко преди почивката те все пак стигнаха до гол, но той беше отменен заради засада на Маурисио Перейра.

В друг мач от Лига Европа гръцкият Астерас Триполис постигна хубава победа с 2:0 срещу Макаби (Тел Авив). Точни за домакините бяха Пабло Маза и Гиоргиос Зисопулос.