Манолев влезе за една минута, Динамо с лош резултат (видео)

Българският национал Станислав Манолев изигра малко повече от минута за своя Динамо (Москва) в домакинския мач срещу Омония (Никозия), завършил при равенство 2:2 на стадион "Арена Химки" в руската столица. Той се появи в игра в 90-ата минута на мястото на Матийо Валбуена. Възпитаниците на Станислав Черчесов изиграха доста слаб мач за стандартите на отбора, с който разполагат и на два пъти изоставаха в резултата, а двата допуснати гола на свой терен ги отдалечават от влизане в групите на Лига Европа. От своя страна гостите от Омония ще се надяват добрият резултат от днешната среща и домакинското предимство на реванша да се окажат решаващи за техния успех.

Кипърците откриха резултата след по-малко от две минути игра. Бившият футболист на Левски Кристовао Рамос центрира от пряк свободен удар, а защитата на Динамо изпусна Уча Лобжанидзе, който отблизо разстреля Станислав Черчесов, след като бранител на Динамо изби топката към него. Все пак домакините наложиха натиск и в 33-ата минута Кристофър Самба изравни след включване при изпълнение на корнер и гол с глава.

След почивката обаче гостите отново се възползваха от грешка в отбраната на Динамо и Гасу Фофана отбеляза втори гол за 1:2. След този момент Динамо натисна сериозно в търсене на изравнителен гол, но Матийо Валбуена, Балаш Джуджак и Кевин Курани пропуснаха отлични шансове пред съперниковата врата.

Все пак в 72-ата минута пристигналият от Манчестър Юнайтед бранител Александер Бютнер възстанови равенството след отлична комбинация с Кевин Курани. До края на мача домакините имаха възможности да вземат и победата, но отново Курани пропусна. Германският нападател удари и гредата зад Жозе Морейра в 88-ата минута. Пред вратата на Динамо обаче също имаше и положение за гол, което можеше тотално да срине домакините, ако Фофана се бе разписал.

В последните минути на мача в игра се появи и Манолев, който обаче не успя да направи нещо запомнящо се за минутите, които прекара на терена.

ДИНАМО МОСКВА - ОМОНИЯ НИКОЗИЯ 2:2
0:1 - Лобжанидзе (2)
1:1 - Самба (33)
1:2 - Фофана (59)
2:2 - Бютнер (72)