Константинов: Това е най-добрия ни мач до сега

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов сподели след загубата от Франция с 1:3 в контролата в Ботевград, че въпреки това, това е най-добрия им мач до сега в подготовката преди световното първенство в Полша.

"Определено това е най-добрия ни мач до сега. Ние сме малко поуморени, а французите са в по-добра форма. Очевидно е, че всички сме тежки. Вчера направихме един тежък фитнес, но нашата програма е малко по-различна от тяхната. Те трябва да влязат във форма още за първата група (б.р. на световното първенство в Полша), а ние програмираме да сме в най-добро състояние от втората фаза нататък, поне такава ни е идеята. Така, че очевидно Франция е по-добра от нас в този момент като състояние, най-вече физическо, и мисля, че заслужено победиха. Мисля, че можеше да се отърсим от напрежението, което имаше в първия гейм, още в него. Очаквах по-бързо да влезем в мача след първия гейм, но това се удължи и като че ли едва в третия започнахме да си търсим играта - малко закъсняло. Пак като че ли имаше някакво напрежение, защото може би не се чувстваме добре физически. Отдавам го на това, но е хубаво да получим и някой негативен резултат преди самото първенство. Не винаги това е голям минус", коментира Константинов пред БНТ.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 - ТУК!!!