Виляреал се оказа прекалено голяма хапка за Мъри (видео)

Испанският Виляреал почти си осигури място в групите на Лига Европа, след като постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на водения от българския треньор Станимир Стоилов Астана в Казахстан. На стадион "Астана Арена" в столицата на бившата съветска република гостите от Испания подходиха с максимална концентрация към срещата и с всички най-добри свои футболисти, за да стигнат до класическия резултат още при гостуването си. Тимът на Мъри Стоилов игра и повече от половин час с човек по-малко на терена, след като Марин Аничич бе изгонен за два жълти картона в 60-ата минута.

Рубен Кани откри резултата в 33-ата минута на срещата след отлична комбинация в половината на Астана и подаване на Денис Черишев. Така гостите се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

Веднага след подновяването на играта за втората част Жонатан дос Сантос удвои аванса на "жълтата подводница", след като никой от бранителите на домакините не му попречи да овладее центриране на Хауме Коста и да простреля Ерич за 0:2. Минути след това Икечукву Уче пропусна да направи резултата класически, след като се откъсна сам срещу вратаря, но остави топката за свой колега, който обаче не успя да се разпише.

Все пак гостите стигнаха до трети гол в сметката си шест минути преди края на мача, когато Марио Гаспар бе точен за крайното 0:3. Реваншът е на 28 август в Испания.

АСТАНА - ВИЛЯРЕАЛ 0:3
0:1 - Кани (33)
0:2 - Дос Сантос (48)
0:3 - Гаспар (84)

Астана: Ерич, Аничич, Бейсебеков, Постников, Фокси, Нусербаев (к) (Мужиков 80), Жуков, Ессаме (Твумаси 57), Шомко, Каняс, Джолчиев (Ахметов 62)
Виляреал: Асенхо, Гаспар, Мусаккио, Хауме, Паулиста (Руис 32), Кани, Черишев (Еспиноса 74), Сориано (к), Ичечукву (Вието 63), Жонатан дос Сантос, Тригерос
Съдия: Бас Нейхейс (Холандия)
Жълти картони: Постников, Аничич (А); Коста (В)