Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

България отстъпи на Франция с 1:3 в Ботевград (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България загубиха предпоследната си контрола преди началото на световното първенство в Полша. Момчетата на селекционера Пламен Константинов отстъпиха на Франция с 1:3 (21:25, 22:25, 25:23, 22:25) пред около 2500 зрители в зала "Арена Ботевград". Утре (22 август) е последната проверка за българите преди Мондиала срещу настоящия световен шампион Бразилия. Срещата отнови е от 17,30 часа в Ботевград и ще бъде предавана пряко по БНТ 1.
България загуби от Франция в Ботевград
Първият гейм на срещата започна равностойно до 3:3, след което българите дръпнаха с 6:3 след силна атака на Николай Пенчев и две мощни контри на Цветан Соколов и капитана Тодор Алексиев. Техническата пауза пък дойде при 8:4 след атака в аут на Николас Марешал. "Петлите" веднага успяха да изравнят при 8:8 след два аса на Марешал и блокада на Кевин Льо Ру. Равенството се запази до 10:10, след което "лъвовете" отново поведоха с 12:10 след атака на Цецо Соколов и контра на Ники Пенчев. Последваха блок-аут на Николас Льо Гоф и две успешни контри на Антонен Рузие - 13:12 за Франция и тайм-аут за Пламен Константинов. Въпреки това, двата тима продължиха равностойно до 17:16, след което Франция увеличи преднината си на 18:16 след технично отиграване на звездата Ървин Нгапет и до 20:17 след ас на Льо Ру. Резултатът стана 22:18 след нова контра блок-аут на Нгапет, след което французите спокойно взеха гейма с 25:21 след поредна атака на Марешал.
И втората част тръгна напълно равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при минимална преднина за Франция - 8:7 след грешка на българите. Играта продължи точка за точка до 9:9, след което България дръпна с 10:9 след контра блок-аут на Тодор Алексиев. Последва нов обрат и 13:11 за "петлите" след две атаки на Антонен Рузие и отлична блокада на разпределителя Бенжамен Тонюти. Разликата стана 14:11 за французите след нова атака на Рузие, което накара Пламен Константинов да вземе тайм-аут. Независимо от това до втората пауза резултатът стана 16:12 за Франция. Последваха атака в аут на Ники Пенчев и контра на Ървин Нгапет и 18:12. Постепенно "трикольорите" стопиха изоставането си до 17:19 след силни изяви на Цецо Соколов и Ники Пенчев и серия от отлични сервиси на разпределителя Андрей Жеков. За пореден път двата тима продължиха точка за точка до 23:21 след мощен блок-аут на влезлия като резерва за френския тим Мори Сидибе. В крайна сметка Франция затвори и втория гейм в своя полза при 25:22 след нова успешна атака на Нгапет.
Третият гейм стартира също равностойно до 3:3, след което французите поведоха с 5:3 след поредна атака на Антонен Рузие и грешка на Теодор Тодоров. Играта продължи точка за точка до 8:6 след грешка от сервис на Цецо Соколов. Последва атака в аут на Мирослав Градинаров, който влезе като резерва в края на втората част и остана на полето за началото на третата. Постепенно България успя да изравни при 12:12 след атака през центъра и блокада на резервата Светослав Гоцев и аут на Кевин Тийе от французите. Двата тима отново продължиха точка за точка до 16:15 за "петлите" след атака-пайп на Ървин Нгапет. Последва технично пускане на Нгапет и 17:15. "Лъвовете" успяха да стигнат до 18:18 след пускане на разпределителя Андрей Жеков и атака в аут на Мори Сидибе и дори поведоха с 19:18 след отлично отиграване при мрежата на Цецо Соколов. Разликата леко нарасна до 21:19 след контра на завърналия се в игра Тодор Алексиев. Независимо от усилията на французите, България измъкна гейма с 25:23 след блок-аут от втора линия на Цецо Соколов.
В началото на четвъртата част българите поведоха с 3:1 след грешка на французите при мрежата и отлична блокада на Миро Градинаров. Разликата се запази до 8:6 след поредна успешна атака на Цецо Соколов. При резултат 8:7 срещата бе прекъсната за около 20 минути заради няколко токови удара в залата. След това в игра за българския тим се появи доскорошният мениджър Владимир Николов на мястото на Цецо Соколов. Преднината на България стана 12:9 след блокада и ас на Слави Гоцев. "Лъвовете" запазиха предимството си до 16:13 след нов блок на Гоцев. Постепенно "петлите" успяха да изравнят при 19:19 и дори да дръпнат с 21:19 след две атаки на Кевин Тийе, контра от втора линия на Мори Сидибе и грешка на българския разпределител Андрей Жеков. Независимо от тайм-аута за Пламен Константинов, французите стигнаха до три мачбола при 24:21 след блокада на Йонас Агениер. В крайна сметка Франция спечели гейма с 25:22 след нов блок на Агениер, а с това и мача с 3:1.
Над всички за българския тим бе Цветан Соколов със страхотните 24 точки (2 блока и 76% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха. За французите Ървин Нгапет (63% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) и Антонен Рузие (58% ефективност в атака) реализираха съответно 12 и 11 точки за победата.
БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 (21:25, 22:25, 25:23, 22:25)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 4, Цветан Соколов 24, Тодор Алексиев 7, Николай Пенчев 8, Теодор Тодоров 3, Виктор Йосифов 7 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Божилов, Тодор Скримов, Мирослав Градинаров 4, Светослав Гоцев 5, Владимир Николов 4)
Старши-треньор: Пламен Константинов
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 2, Антонен Рузие 11, Ървин Нгапет 12, Николас Марешал 10, Кевин Льо Ру 2, Николас Льо Гоф 2 - Женя Гребенников-либеро (Франк Лафит 8, Мори Сидибе 10, Йоан Жобел, Кевин Тийе 8, Йонас Агениер 4, Самюел Тюия 2, Николас Росар-либеро)
Старши-треньор: Лоран Тийе.

Статистика: Мауро Пулео (скаутмен на България)

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3 - ТУК!!!