Интер громи исландци в Лига Европа (видео)

Интер разгроми с 3:0 като гост исландския Стярнан Гардабае в първи мач от плейохите за влизане в групите на Лига Европа. Гостите от Милано откриха в края на първото полувреме чрез Мауро Икарди. След почивката "нерадзурите" затвърдиха превъзходството си с попадения на Додо и Данило Д'Амброзио. Реваншът е след седмица в Милано.

В срещата беше показан само един жълт картон. Хърватският рефер Марио Страхоня санкционира сръбския бранител на гостите Неманя Видич.

Загубата у дома означава до голяма степен отпадане от турнира за исландския тим, който стигна до плейофите, преодолявайки сериозни съперници като Бангор Сити, Мъдъруел и Лех Познан.

"Доволен съм от всичко - и от резултата, и от играта", заяви треньорът на Интер Валтер Мадзари.

Стярнан Гардабае - Интер 0:3

0:1 - Икарди (41)
0:2 - Додо (48)
0:3 - Д'Амброзио (89)